Detta är resultaten från Göteborg Cup Fotboll 2017. Se de senaste resultaten från Göteborg Cup Fotboll 2018 här.

Tabell med anmälda lag

Förening Klass Lagnamn
Abildsø IL Pojkar 13 (04) Abildsø IL
AIK 2 Pojkar 10 (07) AIK 2
Alingsås IF Pojkar 15 (02) Alingsås IF
Angered MBIK Pojkar 13 (04) Angered MBIK
Angered MBIK Pojkar 15 (02) Angered MBIK
Angereds IS Pojkar 14 (03) Angereds IS
Azalea BK Pojkar 13 (04) Azalea BK 2
Azalea BK Pojkar 13 (04) Azalea BK 1
Azalea BK Pojkar 16 (01) Azalea BK
Bergsjö IF Pojkar 13 (04) Bergsjö IF
Bergsjö IF Pojkar 14 (03) Bergsjö IF
Bergsjö IF Flickor 11 (06) Bergsjö IF
Bergums IF Flickor 11 (06) Bergums IF
BK Häcken Pojkar 13 (04) BK Häcken 1
BK Häcken Pojkar 13 (04) BK Häcken 2
Bygdø Monolitten IL Pojkar 11 (06) Bygdø Monolitten IL
Bøler IF Pojkar 16 (01) Bøler IF
Bøler IF Flickor 15 (02/03) Bøler IF 2
Bøler IF Flickor 15 (02/03) Bøler IF 1
Dalen KFF Pojkar 14 (03) Dalen KFF
Dalen KFF Pojkar 19 (-98/00) Dalen KFF
Dikemark IF Pojkar 11 (06) Dikemark IF 2
Dikemark IF Pojkar 11 (06) Dikemark IF 1
Drammens Ballklub Pojkar 14 (03) Drammens Ballklub
Enebakk IF Pojkar 11 (06) Enebakk IF
Eriksbergs IF Pojkar 10 (07) Eriksbergs IF 2
Eriksbergs IF Pojkar 10 (07) Eriksbergs IF 1
Eriksbergs IF Flickor 19 (-98/00) Eriksbergs IF
FC Djursholm Pojkar 13 (04) FC Djursholm
Floda/Stenkullen Pojkar 16 (01) Floda/Stenkullen
Floda Boif Pojkar 14 (03) Floda BoIF
Floda Boif Flickor 13 (04/05) Floda Boif
Frem-Hellebæk Pojkar 13 (04) Frem-Hellebæk
Fässbergs IF Pojkar 15 (02) Fässbergs IF
Fässbergs IF Pojkar 16 (01) Fässbergs IF
GAIS Pojkar 13 (04) GAIS
Geesguud Idrottsförening Pojkar 16 (01) Geesguud Idrottsförening
Guldhedens IK Pojkar 19 (-98/00) Guldhedens IK
Gunnilse IS Pojkar 13 (04) Gunnilse IS 1
Gunnilse IS Pojkar 13 (04) Gunnilse IS 2
Gunnilse IS Pojkar 16 (01) Gunnilse IS
Halvorstorps IS Pojkar 13 (04) Halvorstorps IS
Hammarby IF FF Flickor 13 (04/05) Hammarby IF FF
Harlösa IF Pojkar 13 (04) Harlösa IF
Haslum IL Pojkar 15 (02) Haslum IL
Hermansby IF Pojkar 11 (06) Hermansby IF
Herrljunga SK Pojkar 14 (03) Herrljunga SK
HisingsBacka FC Pojkar 13 (04) HisingsBacka FC
Hjuviks AIK Pojkar 12 (05) Hjuviks AIK
Hjuviks AIK Pojkar 14 (03) Hjuviks AIK
Hovås Billdal IF Pojkar 11 (06) Hovås Billdal IF
Hovås Billdal IF Pojkar 13 (04) Hovås Billdal IF
Hovås Billdal IF Pojkar 14 (03) Hovås Billdal IF
Hovås Billdal IF Pojkar 15 (02) Hovås Billdal IF
Hovås Billdal IF Pojkar 16 (01) Hovås Billdal IF
Hovås Billdal IF Flickor 13 (04/05) Hovås Billdal IF
Hovås Billdal IF Flickor 15 (02/03) Hovås Billdal IF 2
Hovås Billdal IF Flickor 15 (02/03) Hovås Billdal IF 1
Hovås Billdal IF Flickor 19 (-98/00) Hovås Billdal IF
Hönö IS Pojkar 13 (04) Hönö IS
Høvik IF Flickor 13 (04/05) Høvik IF 1
Høvik IF Flickor 13 (04/05) Høvik IF 2
Høybråten og Stovner IL Pojkar 14 (03) Høybråten og Stovner IL
IF GVL Løkken Flickor 11 (06) IF GVL Løkken
IF GVL Løkken Flickor 15 (02/03) IF GVL Løkken
IFK Göteborg Pojkar 13 (04) IFK Göteborg
IFK Göteborg Flickor 11 (06) IFK Göteborg
IFK Göteborg Flickor 13 (04/05) IFK Göteborg
IFK Göteborg Flickor 15 (02/03) IFK Göteborg
IFK Göteborg Flickor 19 (-98/00) IFK Göteborg
IFK Haninge Pojkar 13 (04) IFK Haninge
IFK Uddevalla Pojkar 14 (03) IFK Uddevalla
IF Lödde Flickor 13 (04/05) IF Lödde
IF Mölndal Fotboll Pojkar 14 (03) IF Mölndal Fotboll
IF Mölndal Fotboll Pojkar 15 (02) IF Mölndal Fotboll
IF Mölndal Fotboll Pojkar 16 (01) IF Mölndal Fotboll
IF Warta Pojkar 11 (06) IF Warta
IF Warta Pojkar 12 (05) IF Warta 1
IF Warta Pojkar 12 (05) IF Warta 2
IF Warta Pojkar 13 (04) IF Warta 2
IF Warta Pojkar 13 (04) IF Warta 1
IF Warta Pojkar 14 (03) IF Warta 1
IF Warta Pojkar 14 (03) IF Warta 2
IF Warta Pojkar 15 (02) IF Warta
IF Väster Pojkar 14 (03) IF Väster
IF Väster Pojkar 15 (02) IF Väster
IF Väster Pojkar 16 (01) IF Väster
IF Väster Flickor 13 (04/05) IF Väster
IK Kongahälla Pojkar 12 (05) IK Kongahälla 2
IK Kongahälla Pojkar 12 (05) IK Kongahälla 1
IK Kongahälla Pojkar 15 (02) IK Kongahälla 1
IK Kongahälla Pojkar 15 (02) IK Kongahälla 2
IK Zenith Pojkar 13 (04) IK Zenith
IK Zenith Pojkar 14 (03) IK Zenith 1
IK Zenith Pojkar 14 (03) IK Zenith 2
IK Zenith Pojkar 15 (02) IK Zenith
IK Zenith Pojkar 16 (01) IK Zenith
IK Zenith Flickor 13 (04/05) IK Zenith
Jitex Mölndal BK Flickor 15 (02/03) Jitex Mölndal BK
Jonsereds IF Pojkar 11 (06) Jonsereds IF
Kareby IS Pojkar 14 (03) Kareby IS
Kibæk IF Pojkar 12 (05) Kibæk IF
Kibæk IF Pojkar 13 (04) Kibæk IF
Kibæk IF Pojkar 15 (02) Kibæk IF
Kode IF Pojkar 19 (-98/00) Kode IF
Kode IF Flickor 13 (04/05) Kode IF
Kode IF Flickor 19 (-98/00) Kode IF
Kortedala IF Pojkar 10 (07) Kortedala IF 1
Kortedala IF Pojkar 10 (07) Kortedala IF 2
Kullavik IF Pojkar 14 (03) Kullavik IF
Kungsbacka IF Pojkar 14 (03) Kungsbacka IF
Kungsladugårds BK Pojkar 16 (01) Kungsladugårds BK
Kungälvs FF Flickor 13 (04/05) Kungälvs FF
Kållered SK Pojkar 13 (04) Kållered SK
Kärra KIF Pojkar 13 (04) Kärra KIF
Kärra KKIF Pojkar 14 (03) Kärra KKIF
Landvetter IF Flickor 13 (04/05) Landvetter IF 2
Landvetter IF Flickor 13 (04/05) Landvetter IF 1
Landvetter IF Flickor 15 (02/03) Landvetter IF
Landvetter IF Flickor 19 (-98/00) Landvetter IF
Landvetter IS Pojkar 14 (03) Landvetter IS
Landvetter IS Pojkar 15 (02) Landvetter IS
Lekstorps IF Pojkar 16 (01) Lekstorps IF
Lekstorps IF Pojkar 19 (-98/00) Lekstorps IF
Lekstorps IF Flickor 15 (02/03) Lekstorps IF
Lerkils IF Pojkar 15 (02) Lerkils IF
Lerums IS Pojkar 13 (04) Lerums IS 2
Lerums IS Pojkar 13 (04) Lerums IS 1
Lerums IS Pojkar 14 (03) Lerums IS
Lerums IS Pojkar 15 (02) Lerums IS
Lerums IS Pojkar 16 (01) Lerums IS
Lerums IS Flickor 15 (02/03) Lerums IS
Lerums IS (LIS P06 Lila) Pojkar 11 (06) Lerums IS (LIS P06 Lila) 1
Lerums IS (LIS P06 Lila) Pojkar 11 (06) Lerums IS (LIS P06 Lila) 2
Liga96 Pojkar 14 (03) Liga96
Lindome GIF Pojkar 14 (03) Lindome GIF 1
Lindome GIF Pojkar 14 (03) Lindome GIF 2
Lindome GIF Pojkar 15 (02) Lindome GIF
Lindome GIF Flickor 19 (-98/00) Lindome GIF
Lundby IF Pojkar 12 (05) Lundby IF 2
Lundby IF Pojkar 12 (05) Lundby IF 1
Lunden ÖBK Pojkar 12 (05) Lunden ÖBK
Mölnlycke IF Pojkar 13 (04) Mölnlycke IF
Mölnlycke IF Flickor 15 (02/03) Mölnlycke IF
Nordby Pojkar 13 (04) Nordby
Näsets SK Pojkar 14 (03) Näsets SK
Näsets SK Flickor 15 (02/03) Näsets SK
Onsala BK Pojkar 12 (05) Onsala BK 2
Onsala BK Pojkar 12 (05) Onsala BK 1
Onsala BK Pojkar 15 (02) Onsala BK
Onsala BK Flickor 13 (04/05) Onsala BK 2
Onsala BK Flickor 13 (04/05) Onsala BK 1
Partille IF Pojkar 14 (03) Partille IF
Partille IF Pojkar 15 (02) Partille IF
Qviding FIF Pojkar 14 (03) Qviding FIF 2
Qviding FIF Pojkar 14 (03) Qviding FIF 1
Qviding FIF Pojkar 15 (02) Qviding FIF
Qviding FIF Flickor 19 (-98/00) Qviding FIF
Rælingen FK Pojkar 13 (04) Rælingen FK 1
Rælingen FK Pojkar 13 (04) Rælingen FK 2
Rælingen FK Pojkar 14 (03) Rælingen FK
Rælingen FK Pojkar 15 (02) Rælingen FK 1
Rælingen FK Pojkar 15 (02) Rælingen FK 2
Rælingen FK Flickor 11 (06) Rælingen FK 3
Rælingen FK Flickor 11 (06) Rælingen FK 2
Rælingen FK Flickor 11 (06) Rælingen FK 1
Rælingen Fotballklubb Flickor 13 (04/05) Rælingen Fotballklubb
Rælingen Fotballklubb Flickor 15 (02/03) Rælingen Fotballklubb
Røa IL Pojkar 14 (03) Røa IL 1
Røa IL Pojkar 14 (03) Røa IL 2
Sandar Pojkar 16 (01) Sandar
Sandarna BK Pojkar 16 (01) Sandarna BK
Solängens BK Pojkar 15 (02) Solängens BK
Stehags AIF Pojkar 14 (03) Stehags AIF
Stenkullen GOIK Pojkar 14 (03) Stenkullen Goik
Stenkullen GOIK Flickor 15 (02/03) Stenkullen GOIK
Stenungsunds IF Pojkar 13 (04) Stenungsunds IF
Storm BK Pojkar 12 (05) Storm BK
Särö IK Pojkar 14 (03) Särö IK
Särö IK Pojkar 15 (02) Särö IK
Torslanda IK Pojkar 13 (04) Torslanda IK
Torslanda IK Pojkar 15 (02) Torslanda IK
Torslanda IK Flickor 15 (02/03) Torslanda IK
Torslanda ik F-03 Flickor 15 (02/03) Torslanda ik F-03
Tölö IF Pojkar 15 (02) Tölö IF 2
Tölö IF Pojkar 15 (02) Tölö IF 1
Tölö IF Flickor 15 (02/03) Tölö IF
Uppåkra IF Pojkar 16 (01) Uppåkra IF
Utbynäs SK Pojkar 13 (04) Utbynäs SK
Utbynäs SK Pojkar 14 (03) Utbynäs SK
Utbynäs SK Pojkar 16 (01) Utbynäs SK
Utbynäs SK Pojkar 19 (-98/00) Utbynäs SK
Vendelsö IK Pojkar 13 (04) Vendelsö IK
Ytterby IS Pojkar 13 (04) Ytterby IS 2
Ytterby IS Pojkar 13 (04) Ytterby IS 1
Ytterby IS Pojkar 15 (02) Ytterby IS
Ytterby IS Flickor 13 (04/05) Ytterby IS
Ytterby IS Flickor 15 (02/03) Ytterby IS
Ytterby IS Flickor 19 (-98/00) Ytterby IS
Årvoll IL Pojkar 11 (06) Årvoll IL 2
Årvoll IL Pojkar 11 (06) Årvoll IL 1
Åsa IF Flickor 13 (04/05) Åsa IF
Älvsborg FF Pojkar 11 (06) Älvsborg FF 3
Älvsborg FF Pojkar 11 (06) Älvsborg FF 2
Älvsborgs FF Pojkar 14 (03) Älvsborgs FF
Örgryte IS Pojkar 13 (04) Örgryte IS 1
Örgryte IS Pojkar 13 (04) Örgryte IS 2
Örgryte IS FF Pojkar 14 (03) Örgryte IS FF 2
Örgryte IS FF Pojkar 14 (03) Örgryte IS FF 1
Maritiman Nordstan Kakservice Liseberg Västtrafik